Workoutové fitness hřiště

Zp. 12-2016

Nové sportoviště v Těšanech vedle tělocvičny

V listopadu bylo otevřeno nové hřiště s fitness a workout prvky pro procvičení celého těla. Celý projekt je nazvaný „Výstavba dětského hřiště v areálu u ZŠ Těšany“ a hřiště by mělo doplnit ostatní sportoviště v Těšanech.

Hřiště pro ty nejmenší už v Těšanech máme, ale pro mládež v teenagerovském věku nám v obci doposud chybělo, proto jsme se při plánování nového sportoviště zaměřili na takové prvky, které jsou atraktivní pro mládež starší dvanácti let. Nicméně hřiště může sloužit všem sportovcům a věkem nejsou sportující nijak omezeni.
Náklady na projekt jsou ve výši 551.117,- Kč. Obec Těšany hradila pouze 165.581,- Kč a díky obdržené dotaci ve výši 70 % bylo ze státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj hrazeno 385.536,- Kč. Informace o získání dotace jsme obdrželi v druhé polovině prázdnin a vzhledem k tomu, že příspěvek bylo nutné vyčerpat ještě v roce 2016, tak jsme neváhali a do vybudování hřiště jsme se ihned pustili. Mezi stroji najdete ty, na nichž můžete procvičovat přítahy, ručkování, shyby, přednožování, kliky, výmyky, zařízení k procvičení končetin a další stroje. Ačkoliv je hřiště bez oplocení a přístupné kdykoliv bez poplatku, upozorňujeme, že provozní doba areálu je od 8:00 hod do 20:00 hod.


Zp. 03-2018

Neseďte doma a pojďte si zasportovat!

Máte chuť si zahrát tenis, fotbálek nebo třeba volejbal na našem oranžovém hřišti v Těšanech? Tak neváhejte a zařiďte si přístup do rezervačního systému. Není to až tak složité. Zajděte si na obecní úřad pro čip (vratná záloha 200 Kč), čip nabijte a můžete si přes webové stránky www.hristetesany. cz hned sportoviště rezervovat. Síť
Vám po domluvě zapůjčí správce hřiště. Na zmíněném webu, a také v provozním řádu, najdete i další informace, jako třeba kolik stojí vstup, kdy mají školáci vstup zdarma atd. A pokud nejsou míčové hry přesně to, co hledáte, tak využijte sousedícího hřiště s fitness a workout prvky, kde můžete procvičit celé tělo. Vstup na toto
sportoviště je zcela zdarma. Provozní doba hřiště je od 8:00 hod. do 20.00 hod.

www.hristetesany.cz